Drukuj

Do czego potrzebny jest certyfikat?

Certyfikat o identyfikatorze BAYER, wystawiony przez naszą firmę (BAYERMAN), jest potrzebny do poprawnej pracy z naszymi systemami pocztowymi. Cały ruch pocztowy z naszych serwerów jest szyfrowany za pomocą tego certfikatu. Dotyczy to zarówno poczty odbieranej przez klienta pocztowego jak i przez stronę www. Można nie instalować certyfikatu ale wtedy, za każdym razem bedziemy musieli akceptować niezaufany (niezainstalowany) certyfikat. Procedury instalacji certyfikatu:

Za pomocą Internet Explorera kliknąć na pobieranie pliku główny certyfikat i wybrać opcję "otwórz" a następnie "zainstaluj certyfikat...". IE automatycznie przeprowadzi instalację:

  • Uruchomić przeglądarkę www (zalecane IE >=7 i Mozilla Firefox >=5 UWAGA! Mozilla wymaga osobnej instalacji certyfikatu!), wpisać adres https://ibox10.vn.pl:8080 lub https://ibox12.vn.pl:8080; jeżeli certyfikat został poprawnie zaistalowany pojawi się Panel Logowania systemu ISPConfig, jeżeli certyfikat jest żle zaistalowany pojawią się komunikaty ostrzegawcze z przeglądarki internetowej, w takiej sytuacji zalogowanie jest nadal możliwe po zaakceptowaniu komunikatów i warunków dotyczących nieatoryzowanego certyfikatu.
  • Pliki certyfikatów wraz z opisem są dostępne tutaj.

bm

vnsqm

atm3